WYNIKI WYSZUKIWANIA / SEARCH RESULTS:

English w Ameryce Południowej

Mary English była niezwykłą kobietą jak na swoje czasy. Urodzona w 1789 roku w Anglii, imponowała odwagą, zmysłem do interesów i talentem literackim. W 1819 roku pojechała do Ameryki Południowej, gdzie zaprzyjaźniła się z Simonem Bolivarem -„Napoleonem Ameryki Południowej” – dzięki któremu kontynent południowoamerykański zaczął wydobywać się spod wpływów Hiszpanii. Simón Bolivar był pełnym pasji wojownikiem, charyzmatycznym wodzem zdolnym porwać wielu. Mary English, będąc w samym sercu wydarzeń zaczęła słać listy-relacje do Anglii, które były publikowane w liczących się periodykach: London Weekly Dispatch i Morning Chronicle. Wcale nie śpieszyło się jej do powrotu na Wyspy, zrobiła wszystko, by już do końca swoich dni pozostać w Ameryce Południowej, którą ubóstwiała. Niezwykłym w tamtych czasach był fakt, że jako kobieta została przedstawicielem banku Herring and Richardson w Kolumbii, a kilka lat później kupiła plantację kakao.

Powyżej na obrazie Williama Armfielda Hobdaya, Mary ma 29 lat i za chwilę wyjedzie po raz pierwszy do Ameryki Południowej.

Mary English’s exoticizing clothing were all the hype among the Romantic movement. Mary was enchanted by distant lands and spent over twenty years in South America.

PODZIEL SIĘ:
FacebookTwitterGoogle+LinkedInEmail
OPUBLIKOWANY W: TAM
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

JA I MÓJ DOM

TAM08/05/2017

CIERPLIWOŚĆ I ROSÓŁ

TU I TERAZ24/04/2017

Back in Poland

IN LOVE WITH POLAND10/06/2016

Polubiłeś nas? :) Bardzo nam miło!

Jeśli chcesz, co jakiś czas będziemy wysyłać Ci najciekawsze wpisy i informacje.  Zostaw nam tylko Twoje dane:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w tym ich zbieranie i wykorzystywanie w celach: zapisu na spotkania i warszaty, ewidencji sprzedaży, wysyłania informacji marketingowych, kontaktu z klientem przez Jezykodajnia/ Polish Yourself Agnieszka Bolikowska z siedzibą w Warszawie, przy ul. Panieńskiej 9 lok.29, NIP: 5262193770, stosownie do postanowień ustawy z dnia 19 sierpnia 1997 r.o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133 poz. 993 ze zm.).(wymagane)

Free newsletter examples inspired by FreshMail