FORGOT YOUR DETAILS?

Lubimy pomagać

Na nasze specjalne SPOTKANIA Z ANGIELSKIM w Językodajni przychodzą pro bono Panie 60+ lat ze Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich”. Panie są tak pełne życia, dobrej energii i tak dalekie od stereotypu “starszej osoby”, który często mamy gdzieś z tyłu głowy, że postanowiliśmy przedstawić je Wam.

Nigdy nie jest “za późno” na spełnianie marzeń, w tym na naukę języków, oczywiście!

…zachłanne na życie jak ja…
Zosia Muszyńska

           Jako muzyk z wykształcenia przepracowałam w różnych orkiestrach symfonicznych ponad 40 lat. Uczestniczyłam w licznych krajowych i zagranicznych tourne.  Nieustannie w podróżach, próbowałam połączyć to z wychowaniem dwóch córek, co nie było łatwe. Niewiele też czasu pozostawało na inne sprawy. I oto “40 lat minęło jak jeden dzień” i stanęłam oko w oko z czymś, co dotąd dotyczyło innych, a nie mnie: emerytura.

          Czym stała się dla mnie?

          Było to uwolnienie od strukturalnych zależności, nieustannej presji, ale także możliwość dalszego rozwoju, czas na książki, których się nie przeczytało, sztuki na których obejrzenie czas jest dopiero teraz, koncerty na których wysłuchanie nie było już sił.
 Dlatego teraz cieszę się mogąc korzystać np. z wykładów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, czy doskonaląc swój angielski w niezwykłej Językodajni pośród innych pań w wieku hmm…”późnej dorosłości”, równie zachłannych na życie jak ja.


         A jeśli jest jeszcze siła, to warto żyć!

TOP